5 yıl önce
5 yıl önce

Hurda Jeneratör

Bozuk Jeneratör 

İçindekiler

Jeneratörler devrede ya da sistemlerdeki herhangi bir enerji türünü elektrik enerjisine çevirirler. Bu sistemler arasında mekanik enerjinin, kimyasal enerjinin elektrik enerjisine dönüştürüldüğü makinalar ve son olarak termoelektrik jeneratörleri vardır. Örnek olarak jeneratör ısı duyarlı bir şekilde tasarlanmışsa ısı enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürür. Sayılamayacak kadar çok jeneratör türü bulunmaktadır. Bu makineleri, tesislerde, alışveriş merkezlerinde, evlerde ve iş yerlerinde görmek mümkündür. Elektrik akımının olmadığı ya da kesintiye uğradığı zamanlarda bu makineler devreye girerek içinde depo ettikleri enerjiyi ihtiyaca göre ısı ya da elektrik enerjisine dönüştürürler.

Eski Jeneratör  

Jeneratörlerin genel olarak tercih edildiği alanlarda, uzun süre kullanım sonucu kullanım ömürleri tükenmekte ve verimli enerji üretememektedir. Bu noktadan sonra hurdacılarla satılmaktadır. Daha sonra jeneratör hurdaları geri dönüşüm işlemlerinden geçirilerek tekrar kullanılabilir duruma getirilir. Ülkemizde geri dönüşüm sektörünün yardımıyla geri kazandırılan bu hurdalar enerji üretiminde ülkemizi daha üst bir seviyeye taşımak açısından oldukça önem taşımaktadır. Jeneratörlerin kullandığı alanlar; elektrik santralleri, hastaneler, öğrenci yurtları ve elektriğe yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulan herhangi bir yerde jeneratörlere rastlamak mümkündür.  Genel kullanım alanları haricinde kullanılan jeneratör çeşitlerde bulunmaktadır mesela uçaklarda frekans jeneratörleri kullanılır.

Atıl Jeneratör 

Jeneratör hurdası geri dönüştürülme süreci için gereken zaman diliminde pek çok farklı değişim geçirerek gereken alanlarda tekrar kullanılabilir duruma gelene kadar birçok işlem görürler. Bu işlemler zor ve uğraştırıcı değildir. Jeneratörlerinizi az kullanılmış ya da kullanılamaz halde alan firmamız anında nakit ödemesi yapmaktadır. Geri dönüşüm işlemleri soncunda tekrar kullanılan jeneratörler hem ekonomiye hem de çevreyi koruma açısından büyük bir katkıya sahiptir. Diğer bir deyişle jeneratörlerin etkin bir şekilde çalışabilmesi için yeterli kaynaklara sahip olunması gerekmektedir. Geri dönüştürülen jeneratör hurdaları daha düşük maliyetlerle yeni jeneratörler üretilebilmektedir. Yeni bir jeneratöre para harcamak yerine geri dönüşümden piyasaya tekrar kullanılabilir bir durumda kazandırılan jeneratörleri tercih eden pek çok firma ve evlerinde elektrik kesintisiyle sıklıkla karşılaşan pek çok ev sahibi bu geri dönüşümle tekrar kullanılabilir durumda olan jeneratörleri tercih etmektedir. Bu aşamada ihtiyaç halinde gerekli firmalardan geri kazandırılmış jeneratörler temin edilebilir.

Paylaşın

2020 Tüm Hakları Saklıdır
Jeneratörcüyü Ara