2. el cummins jeneratör
4 yıl önce
4 yıl önce

İkinci El Jeneratörcü

İkinci el jeneratör satılan yerler genellikle online satış üzerinden işlem yapıyor gibi görünseler de aslen elden de satış imkanları olan işletmelerdir. Bu firmalar büyük küçük işletmelerden meydana gelmektedir. Markalar arası olan ya da marka fark etmeksizin satış yalpan yerler de mevcuttur. 2.el jeneratörcü bulmak oldukça kolaydır çünkü neredeyse hem semtte bir tane bulunmaktadır. Eğer bulunduğunuz semtte yok ise internet üzerinden kısa bir araştırma ile bulmanız mümkündür. Özellikle spot ürünlerin satıldığı dükkânlarda ve sanayi sitelerinde yer alan dükkânlarda bu tarz işletmeler bulmanız oldukça olasıdır. Bu şekilde yapacağınız ufak çaplı araştırmalar sonucunda istediğiniz standartlarda ürün bulmanıza yardımcı olacak bir işletme bulabilirsiniz.

İlk elden pahalı olan bu ürüne sahip olmak isterseniz mutlaka bir 2.el jeneratörcü bulmanız gerekmektedir. Bunun içinde internet ikinci el ürün satan siteler ve ikinci el ürün satan ve halk arasında spot ürün dükkânları olarak adlandırılan yerlerden 2.el jeneratör alabilirsiniz.  Alacağınız ürününün fiyatlandırılması kesinlikle ürün özelliklerine ve ne kadar kullanıldığına göre verilmelidir. 5 yıl kullanılmış bir ürün ile 2 yıl kullanılmış olan bir ürünün fiyatı kesinlikle aynı olmayacaktır. Bu nedenle de piyasada aynı ürüne fahiş fiyatlar veren firmalardan ve internet sitelerinden kaçınmanız gerekmektedir. Bu tarz ürünlerde yüksek fiyatlandırmalar sıklıkla yapılmaktadır. Bu nedenle ürünü almadan önce iyice bir araştırma yapmanız sizler için daha yararlı olacaktır.

2. el jeneratör firmaları için bir iş tanımı bulunmamaktadır. Yani bir ürünü markasından bağımsız bir şekilde farklı bir markaymış gibi piyasada pazarlamak pek olası bir durum değildir. Çünkü asıl firma sahipleri bu tarz durumlarda kesinlikle telif davalarına başvuracaktır. Ama normal bir şirkette her ürünü kendi marka değerine göre ikinci el olarak satmakta ya da satın almakta herhangi bir yasal engelleme söz konusu değildir. Bu nedenle de spot olarak ürün satan her işletmeden kendi alanınıza en uygun olan ürünü temin etmeniz oldukça olasıdır. Hem hesaplı hem de avantajlı bir alış veriş yapmak isterseniz almak istediğiniz ürün ile ilgili detaylı araştırmayı yapmanız gerekmektedir.

Paylaşın

2020 Tüm Hakları Saklıdır
Jeneratörcüyü Ara