konya 2 el jeneratör
2 sene önce
2 sene önce

Konya ikinci El Jeneratör

Konya jeneratörcü aramanızda doğru adrestesiniz. Konya ilinde hizmet veren firmamız atıl durumdaki 2. el jeneratörlerin alımını yapmaktadır. Sizlere kullanmadığınız veya yenilemeyi düşündüğünüz jeneratörünüzü cazip bir fiyat karşılığında elden çıkarma imkanı sunuyoruz. Tek yapmamız gereken firmamız ile iletişime geçmek. Göndereceğimiz teknik ekibin yapacağı inceleme sonucunda jeneratörünüzün değerini belirliyoruz ve size memnun kalacağınız fiyat teklifinde bulunuyoruz.

Konya 2. El Jeneratör

Konya jeneratör alanlar için çeşitli seçenekler sunan bir il olması nedeniyle ürünler çeşitli özelliklerine göre öne çıkarlar. Jeneratörünüzün değerini belirlerken dikkat ettiğimiz unsurlar şu şekildedir:

Kullanım alanıJeneratörün gücü
ÜreticiKullanım süresi
Alternatör ve motor özellikleriÜretim yılı – Modeli
Yakıt türüGürültü seviyesi
Yakıt TankıSertifikalar (TSE, CE, ISO vb.)

Konya Jeneratör Alanlar Nelere Dikkat Ediyor?

İkinci el jenaratör alımlarında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Şu şekilde sıralamak mümkündür.

Kullanım Alanı

Jeneratörler kullanım alanına göre çeşitlere ayrılır. İşletmelerin ve konutların  elektrik ihtiyacı farklı seviyelerdedir. Bu nedenle, üretici firmalar modellerini kullanım amacına ve ihtiyaç duyulan güç miktarına göre üretirler ve sınıflandırırlar.  Kullanım alanına göre jeneratörler açık hava kurumlu, kabinli ya da seyyar modelde tercih edilebilir. Konya 2. El jeneratör piyasasında fiyatlar bu özelliklere göre değişim göstermektedir.

Güç

Jeneratörün ürettiği güç kVA değerinden anlaşılır. Jeneratörde iki türlü güç söz konusudur. Jeneratörün ilk 15-20 dakikada ürettiği güç maksimum güçtür. Sürekli çalışma gücü ise maksimum gücünün yaklaşık olarak %90’ıdır. İkinci el jeneratör fiyatlarında jeneratörün güç değeri etkili olmaktadır.

Yakıt Türü

Jeneratörler üç tür enerji kaynağından beslenirler: Benzin, dizel ve doğalgaz. Benzin en fazla 15 kVA gücündeki jeneratörler için kullanılabilir. Daha yüksek kapasitelerdeki jeneratörler için dizel yakıt tercih edilir. Dizel jeneratörler maliyet olarak daha yüksektir, fakat yakıt ücreti daha ekonomiktir. Doğalgazla çalışan jeneratörler ise sürekli enerji üretimi için idealdir, şebeke elektrik akımının az olduğu ya da hiç olmadığı bölgelerde tercih edilir. Yakıt maliyeti diğerlerine oranla daha düşüktür.

Üretici Firma Tercihi

2. El jeneratör alırken üretici firma da etkili olmaktadır. Genellikle sektörde lider olan firmalar tercih edilmektedir. Örneğin Aksa Jeneratör, müşteriler tarafından tercih edilen, sektörde öncü bir firmadır. Jeneratörün ana parçaları olan alternatör (Örn. Perkins, Mitsubishi vb.) ve motor markaları da tercihleri etkilemektedir.

Konya Jeneratörcü Aramanızda Doğru Adres

Jeneratörünüzün yukarıda değinilen özelliklerden hangisine sahip olduğu, değerinin belirlenmesinde rol oynar. Firmamızın uzman ekibi tarafından incelemeler sonucunda Konya 2. El jeneratör piyasasında size optimum fiyatı sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Paylaşın
Benzer Yazılar

2020 Tüm Hakları Saklıdır
Call Now ButtonJeneratörcüyü Ara